İade, İptal ve Değişim Şartları

Sitemizde ürün iade, iptal ve değiştirme koşulları olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği yapılacak uygulamalar esas alınmakta olup müşterilerimizin bu kanunun kazandırdığı haklarını kullanabilmeleri için siparişlerini teslim aldıkları andan itibaren 14 gün içerisinde tarafımıza yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

Tüketici politokfile üzerinden yaptığı alışverişlerde teslimat sonrası 14 gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iptal, iade ya da değişim talep edebilir. Tüketicinin tarafımıza bildirmiş olduğu özel tasarım talepleri uyarınca üretilen ya da üzerinde değişiklik ve bazı eklemeler yapılarak kişiye göre özel hale getirilen ürünlerde tüketici kanun gereği cayma hakkını kullanamaz. Bu sebeple, tüketicinin sipariş sırasında seçeceği ürünler, tüketicinin istekleri doğrultusunda üzerine ya da içinde yapılan değişiklikler, boyutları değiştirilen ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında bulunmaktadır.

Sipariş sonrası iade ya da değişim talebinde bulunan ürünler 14 günlük süre içerisinde kullanılmışsa ya da ambalajı bozulmuş ise tüketici cayma hakkında faydalanamaz. Ürünlerin ücret iadeleri satış sözleşmesine uygun olacak şekilde tüketiciye gönderilen ürünler ve yanındaki fatura, ambalaj vb. materyaller ile tarafımıza ulaştırılması halinde 7 iş günü içerisinde yapılacaktır. Ödeme banka havalesi ile yapıldıysa banka hesabınıza, kredi kartı ile yapıldıysa kredi kartınıza iade edilecektir.

Kredi kartı ile alınan ödemeleri kesinlikle nakit olarak iade edilmeyecek olup ilgili karta iade talimatı verilecektir. İptal işlemi için ürün merkezimizden çıkmadan aynı gün talimat verilirse ücretin tüketici kredi kartına aktarılması yine aynı gün olabilmektedir. İptal, iade ve değişim konularında sormak istediklerinizi iletişim sayfalarımızdan müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.