Tarih:

İnşaat Filesi Nedir?

İnşaat Filesi; diğer ismi ile güvenlik filesi (inşaat güvenlik filesi) bilhassa binaların / yapıların yapım aşamasında kazaların önlenmesi amacı ile kullanılır. Bu fileler hem ekibi düşme tehlikesinden korur hem de ekipmanı. Böylelikle ekipman düşmesi kaynaklı kazaların da önüne geçirilir.

İnşaat Filesi Nasıl Kurulumu / Kullanımı?

Güvenlik fileleri iskele denilen yapılara geçirilir. İskeleler borulardan meydana gelmektedir ve güvenlik filesi belirli bir nizamda bu borulardan geçirilerek koruma sahası elde edilir. Hem ekip hem de ekipman güvenliği açısından kazaların önlenmesinde hatta kazalardan dolayı meydana gelecek olan hasarın önlenmesinde vazgeçilmezdir. Gölgelik File olarak da diğer ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Güvenlik Filesi Tipleri

Fileler el örmesi ve makina örmesi olarak 2 yapıda imal edilmektedir. Güvenlik fileleri el ve makine üretimi olarak iki kısımda üretilir ve 4 tip içerir; t, s, u, v.

  • T tip, yatak yerleşim ve bağlanma.
  • S tip, kenarlarında filenin borulara bağlanması için özel tasarım bağcıklar vardır.
  • U tip, T tip aksına düşey bağlanır.
  • V tip, dikdörtgen alanları muhafaza için tasarlanmıştır, S tip gibi kenarlarında bağcıklar vardır.

Yukarıdaki 4 tip file sistemi sabittir. Özellikle iş makineleri kullanımı sırasında güvenliği sağlamak adına hareketli fileler vardır. Bu ürünlere de sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Fileleri Nerelerde Kullanılır?

İnşaat Filesi sadece inşaat sahalarında kullanılmaz. İsminin aksine oyun parklarından balkonlara kadar birçok alanda kullanılabilir. Güvenlik filelerinin yaygın olarak kullanıldıkları alanlar; inşaat, balkon, pencere, asansör boşluğu, merdiven, kuş koruma, tarım ürünleri koruma, hastane ve okul.