Tarih:

Balya Filesi Nedir?

Balya Filesi tarım sektöründe saman, ot , çim, mısır ve diğer mahsullerin balya işlemlerini gerçekleştirir. Eskiden bu işlem elle yapılmaktaydı. Bu durum hem emek / zaman kaybına hem de ne kadar çok zaman ve emek harcansa da doğru paketleyememeden ötürü ürün kaybına neden oluyordu. Daha sonra ürünlerin rulo halinde balyalanmasını sağlayan bu tür fileler üretildi ve bugün yaygın olarak kullanılmaktadır.

Üstelik balya filesi ürünün sadece en doğru şekilde ve kısa zamanda, en az enerji ile paketlenmesini sağlamaz ayrıca taşımasını da kolaylaştırır. Ve tabi istif rahatlığı, taşıma kadar ürünün hava ile temasının kesilmemesi sayesinde sağlıklı, kuru kalmasına neden olur.

Balya file zaman içinde değişik türlere ayrılmıştır. Elbette her yeni tip ruloda amaç daha hızlı daha kolay paketleme sağlamak. Bu aşamada fiyat / performans değerlendirmesi yaparak sizlere en uygun ürünü sitemiz üzerinden seçebilirsiniz. Sitemizdeki tüm ürünlerde UV katkısı bulunmaktadır. Bu madde hem sağlık hem de kullanım (dayanıklılık) açısından sizlere en iyi performansı sunar.